Śpiączka

Cewnik zewnętrzny - co to i po co?

Cewnik zewnętrzny lub uridom - ogólnie (Wikipedia)

Spróbujcie z tym cewnikiem zewnętrznym, przecież jak się nie powiedzie to będzie można zalożyć ten wewnętrzny. Czy ty widzialaś jak wygląda ten cewnik zewnętrzny? to taka prezerwatywa która na końcu ma ma podłączenie wężyka i ujście do woreczka.


Zewnętrzny cewnik jest super, zakłada się go jak prezewatywę i mocz leci do woreczka, trzeba tylko uważać, żeby nie spadło podczas np. przekręcania Śpiocha na na boki (uwaga by wężyk nie był nigdzie zagiety). Oczywiście że może coś wylecieć do pampersa, no ale to tak jest. jak wyleci to zminicie na czysty ale to będzie naprawdę dużo rzadziej i Spioch będzie caly czas w suchym. Polecam. Możecie spróbować, jeśli się nie uda to pozostaniecie przy dotychczasowym sposobie. Z tym cewnikiem to jest jeszcze tak że trzeba dobrać odpowiedni rozmiar. Cewnik nie jest drogi,jest jednorazowy(może być przez max 24 godziny + woreczki na mocz. Z tym cewnikiem zachowana jest normalna praca układu moczowego i zwieracza.Najlepsza firma wg mnie to Rochester UltraFlex


Spróbujcie z tym cewnikiem zewnętrzym, jak następnym razem wyjmiecie wewnatrzyny to załóżcie później zewnętrzny, jak nie zrobi siusiu przez ileś czasu to znaczy że nie orpóżnia pecherza i będziecie musieli założyć znów wewnątrzny. Najlepiej spytać lekarza jak długo może byc nieopróżniany pęcherz. Mi się wydaje że tak   kilka godzin.


Jeszcze jedno cewnik zewnętrzym powinien być wymieniamy codziennie, trzeba o tym pamiętać. Zdjąć,umyć dobrze siusiaka wytrzeć niech wyschnie pare minut i "odetchnie" i założyć znowu.Pacjent powinien najlepiej być ogolony tam na dole (polecam maszynke elektryczną poświęcić i mieć jedną tylko od "dołu") ewentualny klej po cewniku który zostaje czasem na skórze usuwamy benzyna kupioną w aptece - schodzi idealnie,sprawdziłem. Koniecznie dbamy o higiene!! podkreślam to ponieważ sam używałem tego typu cewnika przez ok 6 lat - jeśli dbacie o higiene,zmieniacie regularnie zarówno cewnik (co max 24godziny) i worek na mocz (co ok 3dni)  nic nie powinno sie dziać. Jak sęe jest leniwym i nie dba o to,to raz się uda,drugi też a za trzecim razem będzie problem.

Założenie wymaga wprawy ale to nic trudnego. Siusiak nie wymaga wzwodu jak to niektórzy twierdzą


U pacjentów którzy sami nie oddają moczu nie można stosować zewnętrznego (można spróbować opukać podbrzusze by wywołać siku - jak zadziała trzeba pamiętać o tym co kilka godzin) W innym wypadku wróćmy do wewnętrznego by mocz nie zalegał w pęcherzu.

404441
Odwiedzin od 2009 roku